смт. Слобожанське КЗ "Слобожанська НВК №1" ЗОБШ ІІ - ІІІ ступенів - Центр позашкільної освіти Слобожанської селищної ради"



 


методичні розробки

ПРИКЛАД УРОКУ 
 
 

    6-7 урок ) 1.3. Типи соціальної інформації та медіа потреби особистості.

Аналіз типів соціальної інформації.

 

характеризує:

  • типи соціальної інформації за критерієм істинності;

уміє:

  • аналізувати особливості кожного типу соціальної інформації,

наводить приклади:

  • типів соціальної інформації із проглянутих медіа-текстів.

     

Тема: Аналіз типів соціальної інформації.

Мета : формувати в учнів уміння аналізувати та порівнювати типи соціальної інформації; ознайомити школярів зі специфікою та особливостями соціальної інформації; розвивати аналітичні здібності учнів, логічне мислення; розвивати творчі здібності; розвивати естетичний смак; стимулювати використання отриманих знань та вмінь у навчально-пізнавальній діяльності; сприяти орієнтації учнів у розмаїтті сучасних професій, пов'язаних з індустрією ЗМІ; формувати життєві позиції учнів.

Хід уроку.

1. Організаційний момент (2 хв.)

Вітаюся з дітьми, перевіряю присутніх на уроці, перевіряю готовність класу та учнів до уроку.

2. Мотивація діяльності (3 хв.)

Повідомляю дітям, що сьогодні на уроці ми розпочинаємо тему «Типи соціальної інформації та медіа потреби особистості» і сьогодні будемо

аналізувати типів соціальної інформації. Діти записують у зошит тему уроку, яка заздалегідь вже записана на дошці. Далі розповідаю дітям, що сьогодні на уроці ми будемо аналізувати типи соціальної інформації. А далі розповідаю, що сьогодні в суспільстві немає людини, яка б не була втягнута в інформаційні процеси, тобто у виробництво, розповсюдження чи споживання інформації. Що в основі соціальної комунікації лежить інформація. А отже, сьогодні на уроці ми розглянемо наступні питання (учні записують у зошити план уроку, який вже записаний на дошці):

1. Повторюємо поняття “інформаціята “інформаційне суспільство”;

2. Записуємо поняття “соціальна інформація”;

3. Розглядаємо види інформації;

  1. Розглядаємо потреби медіа-особистості.

    Працюючи в парах, попросіть свого сусіда передати яку-небудь інформацію різними способами: за допомогою жесту, малюнку, письмово, усно або іншим способом. Обговоріть, у чому полягає відмінність цих способів обміну інформацією. Порівняйте, в якому випадку вам було легше передати (сприйняти) інформацію.

3. Повідомлення нового матеріалу (20 хв.)

Перед тим як розповідати новий матеріал, прошу учнів бути уважними та занотовувати у зошити нові поняття.

І. Поняття “інформація.

Інформація (від лат. Informatio – роз'яснення): 1) Повідомлення про щось. 2) Відомості про навколишній світ, процеси. Які в ньому відбуваються, про події, ситуації. Чиюсь діяльність, що їх сприймають людина і живі організми, керуючі машини та інші системи.

2. Записуємо поняття “соціальна інформація”

Соціальна інформація — найскладніший вид інформації, найвища форма упорядкованого відображення дійсності.

  1. Розглядаємо види інформації

    Інформацію можна поділити за рівнем узагальнення: наукова та емпірична. Та за рівнем потреби: особистісна, спеціальна та масова.

  1. Розглядаємо потреби медіа-особистості.

 

Проводжу гру на розвиток уваги та сомоконтролю.

Упражнение «Трак». Все участники кладут руки на свои колени. Играющим предстоит хлопать по ним ладонями. Всем вместе в ритме, который задает ведущий. Одновременно с хлопками в такт каждому хлопку группа хором ведет счет от единицы и дальше по нарастанию. На каждый хлопок произносится следующее по порядку число. Исключения составляют числа 3, 13, 23 и все числа, которые делятся на три. Вместо них участники должны произносить игровое слово «трак» и ни в коем случае не хлопать. Тот, кто ошибся, выбывает из игры.

 

4. Закріплення нового матеріалу (13 хв.)

Для закріплення нового матеріалу використовую метод ділової гри. Правила проведення гри: Ділю клас на дві команди. Один представник з кожної групи учнів отримує завдання для своєї команди за допомогою жеребкування.

Працюємо на дошці. У центрі малюємо коло та вписуємо досліджуваний об'єкт. Працюємо з об'єктом “інформація”.

Гра “правда і брехня”

5. Підведення підсумків уроку. (5 хв.)

Оцінюю найактивніших учнів та обґрунтовую оцінки. Задаю учням питання: Що нового сьогодні на уроці ви дізналися?

Що із зробленого на уроці викликало позитивні емоції?

Що вийшло найкраще?

Що залишилося незрозумілим?

6. Домашнє завдання. (2 хв.)

Задаю дітям: подумати і знайти медіа-тексти з соціальною інформацією.